Nadal uspešan na startu

Nakon pobede u dublu, Španac uspešan i u singlu.

Španski teniser Rafael Nadal slavio je u prvom kolu ATP turnira u Bastadu.

Osvajač 22 grend slem titule priprema se u Švedskoj za Olimpijske igre u Parizu (26. jula – 11. avgusta) i uspešno je preskočio prvu prepreku.

Španac je pobedio 461. tenisera sveta, Šveđanina Lea Borga, sina slavnog Bjorna Borga, rezultatom 6:3, 6:4 posle sat i 26 minuta igre.

Rafa je stabilno odigrao prvi set. Nije dozvolio nijednu brejk šansu, a u četvrtom gemu je napravio brejk i sačuvao ga do kraja seta za 1:0.

Ni u drugom se nije mnogo više namučio. Odmah je poveo sa 1:0 na servis protivnika, iskoristivši drugu brejk loptu, i do kraja meča više nije viđena nijedna prilika za brejk, ni na jednoj strani.

Rafa, koji je dobio specijalnu pozivnicu za turnir u Bastadu, u narednom kolu igra protiv petog nosioca Kamerona Norija iz Velike Britanije.

Podsetimo, Nadal u Bastadu igra i dubl u paru sa Kasperom Rudom. Oni su juče prešli prvu prepreku, a u drugom kolu igraće sutra od 14.30 protiv Tea Aribaža i Romana Safijulina.

Teme:   ATP, ATP u Bastadu, Leo Borg, Teniseri, Turniri, Vesti