08/02/20 - 16:38h

MONPELJE: Monfis prejak za Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Monpeljeu.

F. Krajinović62
G. Monfis76

Source: Tom Dulat/Getty Images

Njega je u dva seta savladao prvi favorit i domaća uzdanica Gael Monfis nakon sat vremena i 24 minuta igre.

Veliki otpor pružio je Filip u prvom setu. Odmah na startu imao je dve brejk lopte, ali ih nije iskorisstio. Do kraja ovog dela meča obojica su sačuvali svoje servisa, pa je set završen u produžetku u kome je Monfis drugom set loptom slavio rezultatom od 7:4. U drugom setu Francuz je imao dosta lakši posao. Nakon što je Filip u drugom gemu propustio šansu za brejk, Gael mu je oduzeo servis, što je ponovio četiri gema kasnije, a zatim sa ubedljivih 6:2 meč proveo kraju.

Monfisom protivnik u finalu biće bolji iz duela Vasek PospišilDavid Gofan.

Teme:   Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti