21/03/24 - 00:19h

Miomir poražen na startu Majamija

Miomri Kecmanović nije uspeo da prođe prvu prepreku na Masters turniru u Majamiju.

M. Kecmanović666
J. Šang747

Source: Getty Images AsiaPac

Srpskog tenisera na startu turnira eliminisao je dobitnik specijalne pozivnice Junčeng Šang.

Devetnaestogodišnji Kinez slavio je nakon skoro tri sata igre rezultatom 7:6 (5), 4:6, 7:5 (5).

U prvom setu su obojica napravili po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kojem je Šang iskoristio prvu set loptu.

Odmah na startu drugom seta razmenili su brejkove, da bi u sedmom gemu Miomir još jednom došao do brejka kojim je i prelomio ovu deonicu susreta u svoju korist.

Dobro je Srbin otvorio treći set. Oduzeo je servis rivalu, ali nije uspeo da sačuva tu prednosti, već je Šang u osmom gemu ribrejkovao. Dva gema kasnije Kecmanović je spasio dve meč lopte, a pobednik je odlučen u taj-brejku u kojem je Kinez novom meč loptom došao do pobede.

Šangov naredni protivnik biće Alehandro Davodovič Fokina koji je u prvom kolu slobodan.

Teme:   Masters u Majamiju, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti