Srpski teniser Hamad Međedović osvojio je titulu na čelendž turniru na Majorki!

H. Međedović 646
H. Majo262

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

On je u finalu savladao nakon nešto manje od tri sata igre savladao Francuza Harolda Majoa sa 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2.

U prvom setu Hamad je u četvrtom gemu realizovao brejk loptu za prednost od 3:1, a četiri gema kasnije je trećom set loptom, na servis protivnika, dobio ovaj deo meča.

U drugom setu Majo je odmah došao do brejka. Uspeo je da Srbin da vrati brejk za izjednačenje od 3:3, ali je na to Harold odgovorio novim brejkom kojim je i prelomio set u svoju korist.

U drugom gemu trećeg seta Međedović je napravio brejk. Do kraja meča bio je siguran na svom servisu. U osmom gemu propustio je dve brejk/meč lopte, pre nego što je duel priveo.

Ovo mu je četvrta titula u karijeri na čelendž turnirima, a treća ove sezone.

Teme:   Hamad Međedović, Teniseri, Turniri, Vesti