28/08/23 - 19:40h

MEČ DANA SAMO NA PAPIRU: Tim oduvao Bublika, ispala osma nositeljka!

Dominik Tim eliminisao je  Aleksandra Bublika pobedom u tri seta(6:3, 6:2, 6:4).

Source: Getty Images Europe

Austrijanac je lako dobio Bublika i tako prvi u muškoj konkurenciji obezbedio plasman u drugo kolo US Opena. U prvom setu vladala je gotovo izjednačujuća borba sve do šestog gema kada je brejk napravio Kazahstanac.

To ipak nije poremetilo Tima koji je već u narednom gemu uzvratio istom merom, uzeo servis i prvi set završio u svoju korist. U drugom setu sreća je bila na strani 81.tenisera sveta, da bi već tokom trećeg seta Bublik preokrenuo igru u svoju korist u kod rezultata 5:2 vratio brejk i time produžio meč. Tim se vrlo brzo vratio u igru i priveo i treći set u svoju korist.

Ovo je bila prva grend slem pobeda Dominika Tima nakon čak 927 dana pauze zbog povrede zgloba.

Austrijski teniser će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Kaćin- Šelton.

Već smo videli prvo iznenađenje na US Openu kod dama. Osma nositeljka, Marija Sakari eliminisana je u prvom kolu Grend slema od Španjolke Mearove 6:4,6:4.

Oba seta su bila vrlo uzbudljiva, u prvom setu videli smo tri brejka, da bi u drugom setu jedna brejk bio dovoljan da Grkinja završi svoje učešće na US Openu.