29/08/23 - 23:08h

Marejeva 200. pobeda na grend slemovima, Dimitrov slavio posle maratona

Britanac Endi Marej uspešno je započeo takmičenje na US Openu i došao do velikog poduhvata.

Marej

On je nakon tri sata provedenih na terenu savladao Francuza Korentina Mutea rezultatom 6:2, 7:5, 6:3 za 200. pobedu na grend slemovima.

Nakon lako dobijenog prvog seta namučio je Mute Mareja u drugoj deonici susreta. Imao je brejk i vođstvo od 5:3, ali je Endi uspeo da preokrene, spasi dve set lopte, te dobije i ovaj set.

U trećem setu jedan brejk bio mu je dovoljan da dođe do ove impresivne brojke.

Naredni rival biće mu bolji Bugarin Grigor Dimitrov.

19. igrač planete odigrao je naporan meč protiv Aleksa Molčana koji je dobio u maratonskih četiri sata i 40 minuta i to posle zaostatka od dva seta – 6:7 (9:11), 6:7 (5:7), 1:6, 7:5, 7:6 (11:9).

Pošto je prva dva seta izgubio u taj-brejkovima nije dao Grigor da meč bude odlučen u trećem setu. Razigrao se, ubedljivo dobio treći set, da bi četvrtu deonicu susreta prelomio jednim brejkom.

U odlučujućem setu imao je brejk zaostatka. Uspeo je da vrati servis, a zatim i da spasi meč loptu rivala. Pobednika je odlučio novi taj-brejk u kojem je Molčan ispustio dve meč lopte što je Dimitrov kaznio i prvom šansom zabeležio pobedu.

U drugo kolo plasirao se i osmi na ATP listi Andrej Rubljov nakon što je u dva i po sata igre slavio u duelu sa “laki luzerom” Arturom Kazuom sa 6:4, 7_6 (7:5), 6:1.

Rus u narednom kolu čeka pobednika susreta Monfis – Danijel.

Hrvatski predstavnik Borna Ćorić završio je učešće u Njujorku.

Njega je izbacio Argentinac Sebastijan Baez, aktuelni šampion Kordobe, Kicbila i Vinston-Sejlema,rezultatom 7:5, 7:5, 6:1

Teme:   Endi Marej, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti