24/03/24 - 12:45h

MAJAMI: Alkaras, Siner i Medvedev rutinski, Cicipas ispao

Prvi favorit turnira u Majamiju Karlos Alkaras rutinskom pobebom plasirao se u treće kolo turnira.

Španac je nakon 81 minuta igre bio bolji od sunarodnika Roberta Karbaljesa Baene sa 6:2, 6:1.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu tri puta oduzeo servis rivalu. Baena nije imao nijednu šansu da uzvrati.

U trećem kolu sastaće se sa Gaelom Monfisom koji je savladao Džordana Tompsona nakon preokreta – 6:7 (3), 6:1, 6:2.

Sigurnu pobedu zabeležio je i treći igrač sveta Janik Siner.

I on je slavio u duelou sa sunarodnikom Andreom Vavasorijem rezultatom 6:3, 6:4.

Za trijumf mu je bio dovoljan po brejk u oba seta.

U trećem kolu rival će mu biti Talon Grikspor.

Uspešnu odbranu titule započeo je Danil Medvedev pošto je savladao Martona Fučoviča sa 6:4, 6:2 posle 80 minuta provedenih na terenu. U prvo setu jednom je došao do brejka, a u drugom je realizovao dve brejk lopte.

Naredni rival biće mu Kameron Nori koji je eliminisao Flavija Kobolija.

Još jedan teniser opravao je ulogu favorita – Aleksandar Zverev pobedio je Feliksa Ože-Alijasima sa 6:2, 6:4, u meču koji je trajao sat vremena i 17 minuta.

Nemac će se u sledećoj rundi sastati sa domaćim igraćem Kristoferom Jubenksom.

Britanac Endi Marej pobedu je zabeležio u duelu sa Tomašom Martinom Ečeverijem sa 7:6 (0), 6:3, a naredni rival biće mu Tomaš Mahak.

Takmičenje je završio 11. teniser sveta Stefanos Cicipas.

Grka je eliminisao Denis Šapovalov rutinskim rezultatom 6:2, 6:4.

Tri puta tokom meča Cicipas je tri puta izgubio servis, a nije imao nijednu priliku za brejk.

Teme:   Danil Medvedev, Janik Siner, Karlos Alkaraz, Masters u Majamiju, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti