28/08/23 - 21:51h

LAKO DO DRUGOG KOLA US OPENA: Đere slavio protiv Nakašime

Laslo Đere plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što je sa 3:0 u setovima savladao Brendona Nakašimu.

L. Đere766
B. Nakašima544

Twitter/RioOpen

Srpski teniser nije imao mnogo poteškoća protiv 68. tenisera sveta koga je dobio rezultatom 7:5, 6:4, 6:4.

Dobro je Laslo krenuo od samog početka, igrao je strpljivo i u prvom setu lako došao do pobede iako ga servis nije išao. Sačekao je priliku, dobio skoro sve duže poene i na kraju uspeo da prelomi set u svoju korist sa 7:5.

U drugom setu bilo je za nijansu lakše našem teniseru, Đere je najpre došao do brejka, a potom vođstvo potvrdio i u finišu seta kada je došao do 6:4.

Tokom trećeg seta, Laslo je držao isti nivo igre, pa je i tokom sredine istog pri rezultatu od 2:2 uspeo da dođe do brejka. Ispostavilo se da mu je to bilo dovoljno, pa je pri rezultatu 5:4 servirao za pobedu i plasirao se u drugo kolo.

U narednom kolu Đere će igrati protiv boljeg iz meča Šo Šimabukuro – Ugo Gaston.