31/08/23 - 11:02h

Ko bi pobedio u duelu sadašnjeg Novaka i onog od pre deset godina? (VIDEO)

 

Nakon plasmana u treće kolo US Opena, Novak Đoković dao je odgovor na zanimljivo pitanje.


Foto: Getty Images AsiaPac

Na pitanje da li bi današnji Novak mogao da pobedi Novaka od pre 10 godina i koji bi bio rezultat, kroz osmeh je odgovorio:

– Lako, lako, bez problema. 3:0 za tridesetšestogodišnjaka. Ne, ne znam. Ne želim da igram protiv sebe, hajde da kažemo. Ne želim da igram protiv sebe, ali ipak igram. U svakom meč igram najviše protiv sebe, u svojoj glavi. Ako dobijem tu bitku, dobiću i onu protiv rivala

A po čemu je ovaj Novak bolji u odnosu na onog kakav je bio pre 10 godina.

– Želim da kažem iskustvo. I, pretpostavljam, razumevanje onoga što treba da se uradi u važnim momentima. Čuvanje enegrije i fokusiranje više na sadašnji momenat. Možda sam bio eksplozivniji pre deset godina, ali to je normalno. Još uvek se krećem prilično dobro za jednom starog čoveka. – našalio se i izazvao ovacije publike.

Đokovića u petak očekuje duel sa sunarodnikom Laslom Đereom.

(Tenis Uživo, J. Erdei)


Teme:   ATP, Novak Đoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, US Open, Vesti


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.