JUBILEJ: Đoković u desetom polufinalu Vimbldona!

Deseti put u karijeri, Novak Đoković se plasirao u polufinale Vimbldona!

N. Đoković666
M. Fučovič344

Srpski teniser je u četvrtfinalu nadigrao Mađara Martona Fučoviča, sa 3:0 u setovima.

Na terenu su proveli dva sata i 16 minuta, a Đoković je bio bolji sa rutinskih 6:3, 6:4, 6:4.

• Bila je ovo njegova 19. uzastopna pobeda na Vimbldonu
  • Stigao je do svoje 100. pobede na travnatoj podlozi
  • Novak će se boriti za svoje sedmo finale Vimbldona
  • Na turniru pokušava da osvoji šestu titulu i ukupno 20. grend slem

Naredni rival najboljeg na svetu biće bolji iz susreta Karena Hačanova i Denisa Šapovalova.

TOK MEČA:

Srpski teniser furiozno je otvorio ovaj duel. Ekspresno je poveo sa 5:0, pre nego što je njegov rival uspeo da se upiše na semafor. Posle dobijenog prvog gema na meču, Mađar se “probudio” i zakomplikovao završnicu prvog seta, oduzeo Novaku servis, a tek posle šeste set lopte Đoković je poveo sa 1:0 – 6:3.

Nastavio je najbolji na svetu “napadački” i drugi set, pa je već u prvom gemu imao četiri brejk lopte. Nije uspeo da ih realizuje, ali ni njegov rival nije imao prilike da mu oduzme servis. Tek u devetom gemu Đoković je stigao do brejka koji je odlučio ovaj deo meča. Poveo je sa 5:4, a onda na svoj servis završio set – 6:4.

Treći set Novak je otvorio laganim brejkom. Iako se Fučovič borio do samog kraja, nije uspeo da iskoristi nijednu od pet prilika da vrati servis. Nije ni Đoković realizovao još jednu priliku za brejk, ali mu je rano stečena prednost bila sasvim dovoljna da rutinski završi i ovaj deo meča – 6:4.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon