Federer “preživeo” Sendgrena za plasman u polufinale

Čak sedam meč lopti spasao je Rodžer Federer!

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

Rodžer Federer plasirao se u polufinale Australijan opena nakon što je u četvrtfinalu eliminisao Amerikanca Tenisa Sendgrena.

Igrali su tri i po sata, a Švajcarac je do pobede došao nakon što je u četvrtom setu spasao sedam meč lopti američkog tenisera – 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (10:8), 6:3.

Švajcarac je poveo sa 1:0 u setovima, ali je potom potpuno “pao” i dozvolio rivalu da ubedljivim rezultatom preokrene rezultat. U toku drugog seta Švajcarac je zatražio i medicinski tajm-aut zbog problema sa leđima, a Sendgren je stekao lepo vođstvo od 2:1 u setovima. Amerikanac je bio bolji igrač i u četvrtom setu, ali je u desetom gemu propustio tri meč lopte i dozvolio Federeru da se izbori za taj-brejk. U “13.” gemu imao je još četiri prilike da meč završi u svoju korist, ali ni njih nije realizovao. Na krilima sedam spasenih meč lopti, treći teniser sveta je ušao u peti set i rešio ga brejkom u šestom gemu, sačuvavši prednost do kraja.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Novaka Đokovića i Miloša Raonića.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti