Jedanaesti put u karijeri Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Australijan opena.

N. Đoković666
D. Švarcman344

Source: Julian Finney/Getty Images North America

Odbrani trofeja Novak se približio savladavši u meču osmine finala 14. igrača sveta, Dijega Švarcmana iz Argentine.

Za nešto više od dva sata tenisa Đoković je do trijumfa došao sa 6:3, 6:4, 6:4 i 11. put u karijeri plasirao se u četvrtfinale Australijan opena i u svoje 46. grend slem četvrtfinale ukupno.

Srpski teniser će u nastavku turnira igrati protiv sjajnog Miloša Raonića, koji je sa 3:0 u setovima eliminisao Marina Čilića.

TOK MEČA:

Startovali su prilično izjednačeno, a Švarcman je snažan otpor pružao sve do osmog gema. Tada je Novak došao do prve brejk lopte na meču, poveo sa 5:3, a onda svojim servisom završio set – 6:3.

Sjajno je srpski as započeo drugu deonicu meča. Vezao je tri dobijena gema i uz dva brejka poveo sa 3:0. Argentinac je ekspresno vratio jedan brejk, ali je drugi Đoković sačuvao sve do kraja seta i sa rutinskih 6:4 poveo sa 2:0.

Od četiri prilike da rivalu oduzme servis u trećem setu, Đoković je realizovao jednu, ali je i to bilo sasvim dovoljno jer Švarcman nije iskoristio svoju jedinu šansu za brejk. Tako je uz brejk prednosti Novak završio i ovaj set – 6:4 – i plasirao se u četvrtfinale.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti