DVADESETI GREND SLEM: Đoković je šampion Vimbldona!

Treći put za redom, Novak Đoković je šampion Vimbldona!

N. Đoković6666
M. Beretini7443

Source: Getty Images Europe

Najbolji teniser sveta došao je do svoj šestog Vimbldona savladavši u finalu Italijana Matea Beretinija.

U meču koji je trajao gotovo tri i po sata, Đoković je do pobede stigao sa 3:1 u setovima – 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, 6:3.

• Novak je osvojio svoju 20. grend slem titulu i izjednačio se sa Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom
  • Ovo mu je treći uzastopni trofej na Vimbldonu
  • U poslednjih osam grend slem finala, poražen je samo jednom
  • Srpski teniser sada je na korak od Zlatnog, kalendarskog slema – fali mu još US Open
  • Na Vimbldonu ima 21 uzastopnu pobedu

TOK MEČA:

Đoković nije sa 100% mogućnosti otvorio ovaj duel, a Beretini je jasno pokazao zašto je stigao do finala. Srpski teniser je jako loše servirao na startu meča, ali je ipak bio prvi koji je stigao do brejka. Oduzeo je Italijanu servis i poveo sa 3:1, a stigao je čak i do prednosti od 5:2. Međutim, usledio je loš period za srpskog tenisera. Propustio je jednu set loptu, a onda izgubio gem u kom je servirao za set. Nastavili su da čuvaju servise, pa je set završen u taj-brejku. Italijan je ekspresno poveo sa 3:0, potom je Novak poravnao rezultat, ali do kraja seta srpski teniser uspeo je da osvoji samo još jedan poen, a Beretini je slavio sa 7:4.

Posle izgubljenog prvog, Đoković je furiozno ušao u drugi set. Poveo je sa 4:0, ali kada je stigao do 5:1 ponovo je “stao”. Baš kao i u prvom delu meča, ispustio je gem u kom je servirao za set, ali je ipak sačuvao drugi brejk prednosti koji je bio sasvim dovoljan da nekoliko gemova kasnije poravna na 1:1 u setovima – 6:4.

Već u trećem setu bilo je mnogo opuštenije i lakše za srpskog tenisera. Već u trećem gemu iskoristio je jedinu priliku za brejk koju je imao, a u nastavku seta dva puta odbranio servis od rivala. Kako Beretini nije uspeo da dođe do brejka, rutinska pobeda zabeležena je posle deset gemova – 6:4.

Četvrti, ispostavilo se i odlučujući deo meča, Đoković je dobio najubedljivije. Svestan da ga samo set deli od istorije i ogromnog dostignuća, Novak je igrao sve bolje. Nije dopustio Beretiniju ni šansu za brejk, a posle 2:3 vezao je četiri dobijena gema, dva brejka i ubedljivo stigao do titule – 6:3.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon