25/02/20 - 15:04h

DUBAI: Filip preokrenuo za plasman u drugo kolo

Srpski teniser Filip Krajinović je na startu turnira u Dubaiju uspeo da ostvari pobedu nakon preokreta.

F. Krajinović466
Ž, Souza633

Source: Tom Dulat/Getty Images

33. igrač planete je nakon dva sata nadigrao Portugalca Žoaoa Souzu rezultatom od 4:6, 6:3, 6:3.

Souza je prvi set dobio uz brejk prednosti koji je napravio u trećem gemu. Veliku borbu dvojica tenisera vodila su pred sam kraj seta kada je Filip propustio tri šanse da vrati servis, a Žoao iskoristio treću set loptu i njome došao do vođstva.

U drugom setu, Krajinović je na startu spasio tri brejk lopte, a zatim, u drugom gemu, napravio brejk i tu prednost sačuvao do kraja seta i izborio izjednačenje. Odlučujuću deonicu meča Srbin je započeo uz dva vezana brejka, nakon čega je Žoao uspeo da vrati jedan servis. Krajinović je do pobede došao na set protivnika, iskoristivši drugu set loptu.

U sledećem kolu on će se sastati sa Andrejom Rubljovim.

Teme:   ATP u Dubaiju, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti