31/01/20 - 13:31h

AO: Tim nadigrao Zvereva za finale sa Đokovićem!

Austrijanac Dominik Tim igraće protiv Novaka Đokovića u finalu Australijan opena!

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Peti teniser sveta slavio je u duelu protiv Nemca Aleksandra Zvereva sa 3:1 u setovima nako tri sata i 34 minuta provedenih na terenu.

Zverev je meč započeo brejkom, ali je Tim uspeo da ga vrati već u narednom gemu. Mnogo bolju igru u ovom delu meča pokazao je Nemac. On je realizovao još dve brejk lopte i poveo sa ubedljivih 6:3.

U drugom setu Tim se razigrao. Nakon sigurnih servisa sa obe strane, on je prvi došao do brejka. Saša je servis vratio tri gema kasnije za izjednačenje od 3:3. Već u narednom gemu Tim ponovo dolazi do brejka prednosti. Do kraja seta obojica su podigli nivo svoje igre. U poslednjem gemu Zverev je imao dve šanse da vrati servis, ali ih nije iskoristio, pa je tako set pripao Dominiku rezultatom od 6:4.

U trećem setu, kao i u prethodna dva, oscilirala je igra kod obojice tenisera. Austrijanac je u trećem gemu iskoristio brejk loptu. Nakon toga su odigrana dva duža gema. Tim je najpre sačuvao servis, a zatim propustio šansu da ponovi brejk. Uspeo je Zverev da dođe do izjednačenja u šestom gemu. Konstantniju igru imali su u drugom delu seta. Dominik je pri rezultatu od 5:4 imao dve set lopte, ali ih nije realizovao. Set je završen u produžetku gde je Austrijanac, uz dva mini-brejka, slavio sa 7:3.

Verovatno najbolji tenis u celom meču gledali smo u četvrtom setu. I jedan i drugi su bili sigurni na svojim servisima, nije bilo ni prilika za brejk, pa je i ovaj set rešen u produžetku. Tu je, nakon nekoliko grešaka sa obe strane, Dominik iskoristio drugu meč loptu i sa 7:4 ostvario plasman u finale prvog grend slema sezone.

U borbi za titulu boriće se sa sedmostrukim šampionom Melburna Novakom Đokovićem koji je nadigrao Rodžera Federera.

Teme:   Aleksandar Zverev, Australian Open, Dominik Tim, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti