29/01/20 - 13:56h

AO: Tim izbacio Nadala, Novaku otvoren put do prvog mesta

Prvi teniser sveta Rafael Nadal završio je učešće na Australijan openu.

Source: Getty Images Europe

Bolji od njega u meču četvrtfinala bio je Austrijanac Dominik Tim, koji ga je porazio sa 3:1 u setovima, posle nešto više od četiri sata igre – 7:6 (7:3), 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (8:6).

Nadal je i u prvom i u drugom setu prvi dolazio do brejka prednosti, a u prvoj deonici susreta propustio je čak i set loptu. Dominik Tim imao je šansu da već u trećem setu završi ovaj susret, ali je Španac došao do brejka u gemu u kom je Austrijanac servirao za trijumf i na taj način smanjio njegovu prednost na 2:1 u setovima. Ipak, u taj-brejku četvrtog seta Tim je realizovao treću meč loptu i eliminisao prošlgodišnjeg finalistu.

Naredni rival austrijskog tenisera biće Nemac Aleksandar Zverev, koji je nešto ranije danas izbacio Stana Vavrinku.

Zahvaljujući Nadalovoj eliminaciji pre polufinala Novak Đoković ima šansu da se vrati na prvo mesto ATP rang liste već posle Australijan opena, ukoliko osvoji titulu.

Teme:   Australian Open, Dominik Tim, Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti