27/01/20 - 13:15h

AO: Nadal nadigrao Kirjosa za četvrtfinale

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Prvi igrač planete je u četvrtoj rundi takmičenja savladao domaću uzdanicu Nika Kirjosa.

U meču koji je trajao tri sata i 38 minuta, prvi set pripao je Nadalu sa 6:3, uz brejk prednosti. U drugom setu takođe je viđen jedan brejk, ovoga puta za Kirjosa koji je sa 6:3 došao do izjednačenja.

U trećem delu duela obojica su bili sigurni na svojim servisima. Jedinu šansu da bez produžetka reši set imao je Rafa u osmom gemu, ali nije uspeo da iskoristi jedinu brejk loptu, pa se igrao taj-brejk u kome je Španac bio bolji sa 8:6.

Neizvesno je bilo i u četvrtom setu. Prvi je do brejka došao Nadal u četvrtom gemu, a Nik je nešto kasnije uspeo da vrati servis, pa je tako i ovaj deo meča završen u produžetku. Tu je, nakon nekoliko preokreta, slavio Nadal rezultatom od 7:4 time se plasirao u svoje 12. četvrtfinale Australijan opena.

Naredni protivnik biće mu Dominik Tim.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Nik Kirjos, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti