AO: Medvev izbacio Filipa posle pet setova

Filip Krajinović poražen je posle borbe u pet setova u trećem kolu Australijan opena.

F. Krajinović33660
D. Medvedev66436

Filip Krajinovic

Bolji od srpskog tenisera bio je četvrti favorit, Rus Danil Medvedev.

U meču koji je trajao tri sata i šest minuta, Medvedev je slavio sa 3:2 u setovima – 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0.

Naredni rival biće mu Mekenzi Mekdonald.

U prva dva seta delovalo je kao da će Rus doći do rutinske pobede, iako je Filip igrao dobro. U prvom setu napravio je dva brejka, u drugom jedan i za nešto više od sat vremena poveo sa 2:0.

Počeo je Krajinović da “preti” već u drugom setu, imao je šanse za brejk i kada je Medvedev servirao za set, ali je tek u trećem delu meča uspeo da realizuje svoje prve prilike. Brejkom je poveo sa 3:1, ali je Rus već u sledećem gemu uzvratio ribrejkom. Međutim, u gemu u kom je Medvedev servirao za ostanak u setu Filip mu je ponovo oduzeo servis za konačnih 6:4.

Nastavio je srpski teniser u istom ritmu i u četvrtoj deonici. Spasao je tri brejk lopte već u prvom gemu, a onda tri gema kasnije oduzeo servis rivala za vođstvo od 3:1. Sačuvao je brejk i sa rutinskih 6:3 došao do 2:2 u setovima.

Posle velike borbe bilo je vidljivo da Krajinović nema snage za peti set, o čemu svedoči i rezultat. Medvedev mu nije dopustio ni gem i sa velikih 6:0 stigao je do plasmana u osminu finala.

Teme:   Australian Open, Danil Medvedev, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti