AO: Lajović posle preokreta u osmini finala!

Dušan Lajović igraće u osmini finala na Australijan openu!

D. Lajović6766
P. Martinez7514

Source: Getty Images Europe

Srpski teniser nadigrao je u meču trećeg kola Pedra Martineza, sa 3:1 u setovima, nakon preorketa. Na terenu su proveli tri sata i 14 minuta, a Dušan je slavio sa 6:7 (6:8), 7:5, 6:1, 6:4.

Naredni rival biće mu šesti nosilac, Nemac Aleksandar Zverev.

Biće to Dušanov prvi meč osmine finala na grend slemu, još od Rolan Garosa 2014. godine.

TOK MEČA:

U prvom setu vodili su veliku borbu, a Martinez je u devetom gemu oduzeo Dušanu servis, da bi već u sledećem imao tri set lopte. Srpski teniser uspešno se suočio sa sve tri i napravio ribrejk koji ga je odveo u taj-brejk. Još tri set lopte bile su potrebne Špnacu da posle 14 odigranih poena u “trinaestom gemu” konačno osvoji ovaj deo meča – 8:6.

Dušan je drugi set započeo brejkom, imao je prednost sve do desetog gema, kada je Martinez poravnao rezultat na 5:5. Međutim, Lajović mu je još jednom oduzeo servis i sa 7:5 izjednačio na 1:1 u setovima.

Nakon toga sve je išlo lakše za srpskog tenisera. Uz tri brejka u trećem setu, edan u četvrtom i sačuvanim servisima došao je do rutinskih 6:1, 6:4 i tako stigao do meča osmine finala.

Teme:   Australian Open, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti