12/02/21 - 14:21h

JAČI OD FRICA I POVREDE: Đoković u osmini finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Australijan openu!

N. Đoković76346
T. Fric64662

Srpski teniser povređen je završio meč protiv Amerikanca Tejlora Frica i posle dva izgubljena seta zaredom uspeo je da dođe do trijumfa u završnici. Na terenu su proveli nešto manje od tri i po sata, a Novak je slavio sa 7:6 (7:1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2.

Đoković je na početku trećeg seta doživeo povredu posle jednog proklizvanja, ali još uvek nije jasno šta je tačno problem. Držao se u predelu iznad desnog kuka, pa se pretpostavlja da je povreda abdominalnog dela.

Bila je ovo Novakova 17. uzastopna pobeda na Australijan openu.

Najbolji igrač sveta u borbi za četvrtfinale sastaće se sa Milošem Raonićem.

TOK MEČA:

Fric je već u prvom gemu zapretio brejkom, ali nije uspeo da ga realizuje. Novak je do svoje prve šanse došao u četvrtom gemu i poveo sa 3:1. Amerikanac je u nastavku seta imao još tri prilike, a do brejka je uspeo da dođe u devetom gemu. Iako je Đoković u jednom trenutku imao prednost od 5:2 i samo ga je gem delio od pobede, Fric se izborio za trinaesti gem. U taj-brejku srpski teniser mu je prepustio samo jedan gem i sa ubedljivih 7:1 stigao do prednosti u setovima.

Drugi set nije bio toliko neizvestan. Đoković je iskoristio jednu od pet šansi za brejk, dok Amerikanac nije realizovao nijednu od dve. Brejk koji je napravio u prvom gemu Đokoviću je obezbedio pobedu u ovom setu – 6:4.

Na startu trećeg seta srpski teniser proklizao je i bilo je jasno da se povredio. Tražio je medicinski tajm-aut između trećeg i četvrtog gema, a po povratku na teren bilo je vidljivo da nije u mogućnosti da pruži maksimum.

Teško se kretao, nije mogao da stigne lopte koje mu je Amerikanac bacao u desnu stranu, a teško je i servirao. Fric je u osmom gemu stigao do brejka za 5:3, pa je bez problema završio set u svoju korist – 6:3.

Sličnu situaciju gledali smo i u nastavku. Novak je igrao u bolovima, a Amerikanac je brejkom u trećem gemu obezbedio sebi pobedu u ovoom setu – 6:4. Sablasna situacija dogodila se sredinom četvrtog seta, kada su navijači zbog policijskog časa u Australiji morali da napuste tribine.

U petom setu delovalo je da su medikamenti koje je srpski teniser dobio počeli da deluju. Osim toga, Novak je igrao na sve ili ništa, što mu se na kraju i isplatilo. Prvi brejk napravio je za 4:2 i nakon toga Fricu više nije dozvolio ni gem – 6:2.

Teme:   Australian Open, Novak Djoković, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti