D. Lajović6746
A. Bublik4663

Source: Getty Images AsiaPac

Srpski teniser nadigrao je u susretu drugog kola Kazahstanca Aleksandra Bublika.

Na terenu su proveli nešto više od tri sata, a Lajović je slavio sa 3:1 u setovima – 6:4, 7:6 (7:4), 4:6, 6:3.

Naredni rival trenutno 27. na svetu biće Pedro Martinez koji je bio bolji od Emila Rusuvusvorija.

TOK MEČA:

Kazahstanac je već u drugom gemu imao dve prilike za brejk, ali se Lajović uspešno suočio sa njima. U nastavku seta dva puta je rivalu oduzeo servis, a Bublik je uspeo da vrati samo jedan, što nije bilo dovoljno da spreči pobedu Lajovića u ovom delu meča – 6:4.

Čak 15 šansi za brejk viđeno je u drugom setu, a realizovane su samo dve – svaki teniser uspeo je da dođe do jednog brejka. Sedam set lopti imao je Kazahstanac, ali ga je Dušan sprečio da dobije ovaj deo susreta i uveo meč u taj-brejk. U “trinaestom gemu” Srbin je ekspresno poveo sa 3:0, a Bublik nije imao mnogo šansi ni u nastavku – sa 7:4 slavio je Lajović koji je poveo sa 2:0 u setovima.

Treći set rešen je jednostavnije od prva dva, a rešio ga je Bublik u devetom gemu, iskoristivši treću šansu za brejk. Poveo je sa 5:4, a potom sigurnim servis gemom smanjio prednost Lajovića na 2:1 – 6:4.

Na sličan način završen je i četvrti set. Bublik je propustio dve prilike da Lajoviću oduzme servis, ali je Dušan iskoristio jedinu koju je imao. Poveo je sa 5:3, posle čega je ubedljivim servis gemom završio meč – 6:3.

Teme:   Australian Open, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti