Srpska teniser Olga Danilović na Australijan oepenu došla je prve grend slem pobede!

O. Danilović736
P. Martić564

Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Kvalifikantkinja je savladala 16. nositeljku Petru Martić iz Hrvatske.

Njihov duel trajao je dva sata, a Danilovićeva je slavila rezultatom od 7:5, 3:6, 6:4.

U prvom setu Petra je napraivla brejk, ali ga je Olga vratila. Uspele da Srpkinja da preokrene rezultat sa 1:3, na 5:4 kada je imala prvu šansu da završi set i to na servis provitnice, ali nije uspela. Dva gema kasnije dobila je nove dve prilike. Ovog puta iskoristila je drugu brejk loptu i osvojila ovaj deo meča.

Borbenija je u drugom setu bila Hrvatica koja je Danilovićevoj dozvolila da vrati jedan od tri brejka, pa je meč otišao u treći set.

U odlučujućem delu igre Olga napravila jedan brejk više od Martićeve i dobila ovaj duel.

Naredna protivnica biće joj Amerikanka Šelbi Rodžers.

Teme:   Australian Open, Olga Danilović, Teniserke, Turniri, Vesti