Đoković slomio otpor Tijafoa za 16. uzastopnu pobedu na AO!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena.

N. Đoković6676
F. Tijafo3763

Novak je 16. pobedu u nizu na prvom grend slemu sezone ostvario protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, za šta mu je trebalo tri i po sata na terenu. Srpski teniser slavio je sa 3:1 u setovima – 6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7:2), 6:3.

Naredni rival biće mu bolji iz duela dva američka tenisera, Tejlora Frica i Rejlija Opelke.

TOK MEČA:

Novak je sjajno započeo meč protiv Amerikanca i napravio je brejk već u drugom gemu. Imao je prednost od 3:0, ali je nekoliko gemova kasnije Tijafo uspeo da uzvrati ribrejkom. Međutim, srpski teniser mu nije dozvolio da dođe do izjednačenja, ponovo mu je oduzeo servis za vođstvo od 5:3, posle čega je rutinski završio prvi set – 6:3.

U drugom setu igrali su prilično izjednačen tenis. Đoković je propustio jedine dve šanse za brejk koje je imao, pa je meč ušao u taj-brejk. Amerikanac ga je dobio bez mnogo problema, sa 7:3.

Baš kao i prvi set, Đoković je treći započeo vođstvom od 3:0. Ipak, Tijafo je vratio brejk, spasao dve set lopte srpskog tenisera u desetom gemu i uveo meč u novi taj-brejk, u kom mu je Novak prepustio samo dva poena – 7:2.

Četvrti set Novak je dobio bez mnogo problema. Propustio je jednu brejk šansu u ranoj fazi, ali je u nastavku duela dva puta oduzeo servis protivnika, što je bilo više nego dovoljno za rutinsku pobedu u ovom delu susreta i plasman u treće kolo – 6:3.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti