01/03/20 - 12:37h

AKAPULKO: Trofeji za Nadala i Votson

Rafael Nadal i Heder Votson šampioni su turnira u Akapulku.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Trka za prvo mesto na ATP rang listi i dalje je u istoj fazi, pošto je posle Novaka Đokovića u Dubaiju i Rafael Nadal osvojio 500 poena na turniru u Akapulku.

Španac je posle sedam godina slavio u meksičkom gradu, a u finalu je sa rutinskih 6:3, 6:2 posle samo 75 minuta igre savladao Tejlora Frica iz SAD-a.

Nadal, koji je ovaj turnir prvi put osvojio 2005. godine, došao je do 85 titule u karijeri i postavio zanimljiv rekord – pre 15 godina posao je najmlađi osvajač ovog takmičenja, a sada je i najstariji.

U konkurenciji ženskog singla trofej je podigla Heder Votson. Britanka je u finalu bila bolja od kanadske kvalifikantkinje, Lejle Ani Fernandez, sa 2:1 u setovima – 6.4, 6:7 (8:10), 6:1.

Ovo je četvrta titula u karijeri Heder Votson.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Akapulko, ATP u Akapulku, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti