27/02/20 - 10:52h

AKAPULKO: Porazi Lajovića i Kecmanovića

Obojica srpskih predstavnika u singl konkurenciji na turniru u Akapulku, Dušan Lajović i Miomir Kecmanović, poraženi su u osmini finala.

Lajovića, osmog nosioca, savladao je 76. igrač planete Sunvu Kvon iz Južne Koreje sa 2:0 u setovima posle sat i po vremena provedenih na terenu.

Dušan je dobro ušao meč i već na startu napravio brejk. On je došao do vođstva od 5:3, ali je njegov protivnik uspeo da izjednači. Do kraja ovog dela meča obojica su još jednom napravili po brejk, pa se igrao produžetak u kome je Svon imao dva mini-brejka prednosti i rezultatom od 7:2 dobio prvi set.

Drugi set prošao bez većeg otpora srpskog tenisera. Kvon je napravio tri uzastopna brejka, dok je Dušan propustio da iskoristi dve brejk lopte. Sunvu je bez izgubljenog gema došao do pobede.

Protivnik u četvrtfinalu mu je prvi nosilac, Rafael Nadal koji je bio bolji od Miomira Kecmanovića.

Njih dvojica proveli su na terenu sat i po vremena, a Španac je slavio sa 2:0 u setovima.

Furizno je Nadal započeo duel. Dva puta je oduzeo servis Miomiru i osvojio pet vezanih gemova. Srbin je tada uspeo da vrati jedan servis iskoristivši jedinu brejk loptu i ovom delu meča, ali je tada iskusniji teniser, na Kecmanovićev servis, prvom set loptom sa 6:2 dobio prvi set.

Veća borba viđena je u drugom setu. I jedan i drugi bili su sigurni na svojim servisima sve do osmog gema kada je brejk napravio Nadal, da bi ga već u narednom gemu Miomir vratio. Drugu šansu za brejk Španac je iskoristio pred sam kraj i sa 7:5 nadigrao srpskog tenisera.

Teme:   ATP Akapulko, ATP u Akapulku, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti