25/02/20 - 09:52h

AKAPULKO: Miomir preokretom do drugog kola

Srpski teniser Miomir Kecmanović preokretom je došao do pobede u prvom kolu ATP turniru u Akapulku.

M. Kecmanović366
A. De Minor643

Source: Julian Finney/Getty Images AsiaPac

On je nadigrao 25. igrača sveta, Australijanca Aleksa De Minora.

U meču koji je trajao tačno dva sata, Miomir je slavio sa 2:1.

U prvom setu De Minor je do prvog brejka došao u četvrtom gemu, ali je Miomir odmah uspeo da ga vrati. Tri gema kasnije Aleks je napravio još jedan brejk, a zatim i dobio ovaj deo meča rezultatom od 6:3.

U drugom setu Srbin je napravio šest brejk lopti. Set je prelomio na samom kraju kada je, na servis protivnika, došao do rezultata od 6:4. U trećem setu obojica su bili sugurni na svojim servisima sve do sedmom gema. Tada je Kecmanović najpre sačuvao dve brejk lopte, a onda iskoristio svoju brejk šansu. Set je priveo kraju rezultatom od 6:3.

U drugom kolu on će igrati protiv boljeg iz duela Rafael NadalPablo Anduhar.

Teme:   ATP Akapulko, ATP u Akapulku, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti