01/06/24 - 17:22h

Medvedev u osmini finala Rolan Garosa

Rus Danil Medvedev plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

Peti teniser sveta slavio je u duelu sa Tomašom Mahakom nakon tri sata i 28 minuta igre rezultatom 7:6 (7), 7:5, 1:6, 6:4.

U prvom setu razmenili su po jedan brejk, pa se igrao u produžetku Medvedev iskoristio drugu set loptu.

Drugi set prelomio je u svoju korist brejkom u 11. gemu.

Već na startu trećeg seta napravio je brejk, ali je Mahač razigrao, odmah vratio servis, zatim vezao još dva brejka i produžio meč na još jedan set.

Četvrtu deonicu susreta sada je Čeh započeo brejkom, a i Medvedev je imao odgovor, pa je u narednom gemu izjednačio. U sedmom gemu Rus je spasio tri brejk lopte, a tek na samom kraju srušio je otpor rivala i prvom brejk/meč lotpom obezbedio plasman u osmini finala.

Naredni rival biće mu pobednik susreta De Minor – Štruf.

Teme:   Danil Medvedev, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti