Prijala joj pauza: Sjajna Olga preokrenula protiv desete na svetu!

Olga preokretom do trećeg kola Rolan Garosa!

O. Danilović676
D. Kolins754

Srpska teniserka Olga Danilović izjednačila se sa svojim najboljim plasman na Rolan Garosu iz prošle godine pošto je u tri seta eliminisala desetu teniserku sveta, Amerikanku Danijel Kolins.

U duelu koji je trajao dva sata i 35 minuta, Olga je slavila rezultatom 6:7 (3), 7:5, 6:3.

U prvom setu nije bilo nijedne brejk lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Kolins iskoristila prvu set loptu.

Drugi set započet je Olginim brejkom, ali je nejna protivnica odmah vratila servis.

Usledila je pauza zbog kiše.

Kada su se vratile na teren, Amerikanka je došla do brejka prednosti. Sada je i Olga imala odgovor, pa je već u narednom gemu vratila servis. U drugom delu seta Srpkinja je realizovala još jednu brejk loptu, a zatim, na servis rivalke, set uvela u treću deonicu.

U trećem setu Kolins je vratila brejk koji je Olga napravila u drugom gemu. Set se nastavio sigurnim servisima sve do kraja kada je srpska teniserka prvom brejk/meč loptom stigla do ove velike pobede.

Naredna rivalka biće joj Hrvatica Dona Vekić.

Teme:   Olga Danilović, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti