Novak: Gael nikad bolje nije igrao, bio je izvanredan

 

Najbolji teniser sveta Novak Đoković rekao je da mu je za pobedu u polufinalu Dubaiju pomoglo to što je u teškim trenucima ostao smiren.


Foto: Getty Images AsiaPac

Novak je slavio u duelu sa Gaelom Monfisom nakon preokreta sa (2:6, 7:6, 6:1). U drugom setu uspeo je da spase tri meč lopte.

– Imao sam sreću da pronađem načine da se vratim u drugi set. Imao sam set lopte na 5:4 i 6:5. Gael je igrao fantastično, nikad bolje. Jako ga je teško probiti kada igra onako u odbrani. Žao mi je zbog njega, njegov nastup je bio izvanredan. – rekao je Novak i nastavio:

– Pretpostavljam da je danas bio jedan od mečeva kada sam morao da bude miran u teškim trenucima. Nisam imao mnogo uspeha sa set loptama, mnogo propuštenih šansi. U taj-brejku je imao 6:4, nadao sam se da će promašiti servis, da mi da šansu da uđemo u reli. Imao je i povredu koja mu nije dala šansu da igra dobro kao u prva dva sata. Nadam se da će da se oporavi, jer ako igra ovako, on će biti jedan od najboljih igrača na svetu ove godine.

Njegov protivnik u borbi za titulu biće Grk Stefanos Cicipas.

– Stefanos je jedan od lidera nove generacije. Veoma je posvećen, talentovan, harizmatičan. Veoma ga dobro poznajem. Može da se kaže da kada je igrao u juniorskoj konkurenciji, videlo se da će biti i u seniorskoj među najboljim igračima. To je finale, svako to može da dobije. Nadam se da ćete doći sutra i da će atmosfera biti dobra. – zaključio je Đoković.

(Tenis Uživo, J. Erdei)


Teme:   ATP u Dubaiju, Novak Đoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti


1 komentar

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

RASO Pre 5 godina

NOLE IMAO SI MNOGO SRECE U OVOJ POBJEDI-CESTITAM!

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne. Klikni i gledaj.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"