Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu Rolan Garosa.

O. Danilović077
D. Vekić656

Bolji od njega bio je 12. teniser sveta Tejlor Fric.

U duelu koji je trajao dva sata i 20 minuta, Amerikanac je slavio rezultatom 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Prvi setFfric je dobio uz brejk prednosti, a Dušan mu je istom merom uzvratio u drugom setu.

Treći set Lajović je otvorio brejkom, ali nije uspeo da sačuva to prednost, pošto je Fric odmah ribrejkovao. U osmom gemu Tejlor je došao do brejka kojim je i prelomio set u svoju korist.

Slomio je Fric otpor Lajovića, pa mu je u prvom gemu četvrtom seta oduzeo servis i sačuvao tu prednosti, a Dušan do kraja nije imao nijednu šansu da uzvrati.

Amerikanac će se u trećoj rundi sastati sa pobednikom susreta Kokinakis – Zepijeri.

Teme:   Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti