Zverev nadigrao Cicipasa za titulu u Akapulku

Nemački teniser Aleksandar Zverev osvojio je titulu na ATP turniru u Akapulku.

Source: Getty Images AsiaPac

Saša je u finalu bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa.

U duelu koji je trajao dva sata i 19 minuta, sedmi teniser sveta slavio je u dva seta – 6:5, 7:6 (7:3).

U prvi set bolje je ušao Cicipas. Napravio je brejk i došao do vođstva od 4:1, ali je tada Nemac uspeo da preokrene rezultat. Napravio je dva vezana breja, a zatim i rešio set u sovju korist.

U drugom setu obojica su propustili prilike da set reše u svoju korist, pa se igrao taj-brejk u kojem je Saša iskoristio drugu meč loptu.

Ovo je druga pobeda nemačkog tenisera u sedam međusobnih duela sa Cicipasom.

Zverevu je ovo 14. titula u karijeri, a prva ove sezone.

– Oduvek sam govorio da je ovo turnir koji želim da osvojim tokom karijere. Imam jaku vezu sa Meksikom. – rekao je Zverev.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP Akapulko, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti