VIMBLDON: Siner izbacio Alkaraza, čeka Đokovića

13. teniser sveta Janik Siner plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Source: Getty Images North America

Italijan je bio bolji od sedmog na ATP listi, Karlosa Alkaraza.

U meču koji je trajao tri sata i 38 minuta, Janik je slavio 6:1, 6:4, 6:7 (10:8), 6:3.

Prvi set on je dobio uz dva brejka, dok je u drugom setu imao jedan brejk prednosti.

U trećem setu jedinu priliku za brejk imao je Siner već na startu, ali je propustio tri brejk lopte.
Do kraja ovog dela meča obojica su bili sigurni na svojim servisima, pa se igrao produžetak u kome je Italijan ispustio dve meč lopte, dok je Alkaraz četvrtom set loptom uveo meč u četvrti set.

U četvrtoj deonici susreta Janik je došao do jednog brejka. Imao je tri brejk/meč lopte u osmom gemu koje nije uspeo da iskoristi, oa je posao rešio u narednom gemu novom meč loptom.

U četvrtfinalu on čeka pobednika duela izmeau Novaka Đokovića i Tim van Rajthovena koji možete pratiti OVDE od 21 čas.

U četvrtfinalu su duel zakazali David Gofan i Kameron Nori.

Gofan je nakon maratonskih četiri sata i 37 minuta provedenih na terenu savladao Fransisa Tijafoa rezultatom 7:6 (7:3), 5:7, 5:7, 6:4, 7:5.

Domaća uzdanica Nori bio je bolji od Tomija Pola sa 6:4, 7:5, 6:4, u meču koji je trajao dva sata i 34 minuta.

Teme:   Janik Siner, Karlos Alkaraz, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon