VIMBLDON: Novak Đoković 11. put u polufinalu Vimbldona!

Novak Đoković igraće u polufinalu Vimbldona!

N. Đoković52666
J. Siner76322

Srpski teniser plasirao se u TOP 4 na turniru pošto je u četvrtfinalu, nakon sjajnog preokreta, eliminisao mladog Italijana Janika Sinera.

Italijanski teniser poveo je sa 2:0 u setovima, ali je Đoković uspeo da izbori potpuni preokret i sa 3:2 dobije ovaj meč – 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2.

• Novak Đoković igraće u polufinalu Vimbldona 11. put u karijeri
  • Ovo će biti njegovo 41. grend slem polufinale u karijeri
  • Ostvario je 37. uzastopnu pobedu na Centralnom terenu

TOK MEČA:

Novak je furiozno ušao u meč i brejkom u drugom gemu poveo sa 2:0. Imao je prednost od 4:1, zatim i 5:4, ali ni uprkos tome nije uspeo da reši set u svoju korist. Siner je prvo vratio brejk, a onda napravio još jedan za potpuni preokret i 7:5 u prvom delu susreta.

Uloge su se promenile, pa je Italijan bio taj koji je igrao furiozno u nastavku duela. Odlično je servirao i uz dva brejka ostavio Novaka na samo dva dobijena gema u drugoj deonici susreta – 6:2.

Delovalo je kao da Novak neće imati mnogo šansi u nastavku protiv razigranog Sinera, ali je mladi Italijan samo na trenutak “spustio gard”, a Đoković je to iskoristio. Srpski teniser oduzeo mu je servis u četvrtom gemu trećeg seta i poveo sa 3:1. Nakon toga Siner nije imao ni šansu da vrati brejk, a Novak je realizovao četvrtu set loptu za 6:3 i 2:1 u setovima.

Nastavio je odlično da igra i u četvrtom delu susreta. Dva puta je napravio brejk i poveo sa 3:0, a Siner sve do osmog gema nije imao šansu da uzvrati. Tada je propustio dve brejk prilike, a Đoković je iskoristio treću set loptu da poravna na 2:2 – 6:2.

Uz dva brejka Novak je slavio i u odlučujućem setu. Prvo je oduzeo servis rivala za 2:1, a onda na sjajn način poveo sa velikih 5:2. Servirao je za meč i plasman u polufinale i realizovao prvu meč loptu – 6:2.

Teme:   Grend Slem, Janik Siner, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon