03/07/23 - 20:29h

VIMBLDON: Kecmanović bez rešenja, Švarcmanu ubedljiva pobeda

Srpski teniser Miomir Kecmanović takmičenje na Vimbldonu završio je u prvom kolu.

M. Kecmanović034
D. Švarcman666

Source: Getty Images AsiaPac

Nije uspeo Miomir da zabeleži prvu pobedu protiv Dijega Švarcmana koji ga je savladao i u prethodna tri susreta.

Argentinac je slavio nakon sat vremena igre u tri seta – 6:0, 6:3, 6:4.

Nakon što je prvi set prošao u Švarcmanovoj dominaciji, počeo je Miomir da se budi u nastavku duela. Propustio je svoje šanse za brejk u trećem gemu drugog seta, na šta je Dijego odgovorio brejkom u petom gemu i tu prelomio i ovaj deo susreta u svoju korist.

Bio je Argentinac dominantan i u prvom delu trećeg seta i delovalo je da će brzo meč privesti kraju. Odmah je napravio dva brejka i poveo sa 4:0. Tada je usledilo novo Miomirovo buđenje. Uspeo je Srbin da vrati servise i izbori izjednačenje, međutim to je bilo sve. Švarcman je došao do još jednog brejka koji je Srbin ponovo imao priliku da vrati, ali je nažalost ispustio dve brejka lope, da bi Dijego, u istom gemu, prvom meč loptom dobio ovaj duel.

Švarcman će se u drugoj runid sastati sa boljim iz susreta Janik Siner – Huan Manuel Serundolo.

Teme:   Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon