11/07/18 - 21:49h

VIMBLDON: Izner u polufinalu nakon preokreta

Američki teniser Džon Izner plasirao se u polufinale Vimbldona.

Twitter

10. igrač sveta u četvrtfinalu je trijumfovao nad Milošem Raonićem iz Kanada nakon dva sata i 44 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu nije bilo prilika za brejk ni na jednoj strani, pa se ovaj deo igre nastavio u taj-brejku. Tu je, rezultatom od 7:5, bolji bio Raonić.

Drugi set takođe je prošao bez oduzetih servisa, a ovoga puta u taj-brejku je slavio američki teniser sa 9:7.

Prelomni momenat u trećem setu desio se u petom gemu kada je Izner napravio brejk i poveo, a ovaj deo duela dobio je rezultatom od 6:4 u gemovima.

U četvrtom setu Džon je dva puta oduzeo protivniku servis i sa 6:3 završio poslednju deonicu susreta za konačnih 3:1 u setovima.

Izneru je ovo prvo polufinale na grend slemovima.

Njegov protivnik u polufinalu je Kevin Anderson iz Južne Afrike koji je napravio iznenađenje i savladao prvog nosioca na turniru, Švajcarca Rodžera Federera.

Teme:   Džon Izner, Grend Slem, Miloš Raonić, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon