11/07/18 - 18:37h

VIMBLDON: Anderson ispratio Federera!

Kevin Anderdon iz Južne Afrike savladao je Rodžera Federera u četvrtfinalu Vimbldona.

zimbio.com

Osmi teniser sveta savladao je prvog nosioca na turniru u maratonskom meču koji je trajao četiri sata i 17 minuta.

U prvom setu Švajcarac je napravio dva brejka i ovaj deo dobio igre lako završio u svoju korist sa 6:2

U nastavku duela Anderson je poveo sa 3:0 na protivnikov servis. Federer je nakon toga uspeo da vratim brejk i izjednači rezultat. Do kraja drugog seta niše nije bilo brejkova, pa je igra nastavljena u taj-brejku gde je sa 7:5 bolji bio Rodžer.

U trećem setu Kevin je napravio preokret. Pri rezultatu od 5:5 dobio je gem na servis protivnika. Federer je u narednom gemu imao šansu da vrati brejk, ali nije iskoristio tri brejk lopte, pa je set na kraju ipak pripao teniseru iz Južne Afrike.

Ključan momenta u četvrtom setu za Andersona bio je brejk koji je napravio u šestom gemu i time poveo sa 5:3. Švajcarac je u sledećem gemu smanjio prednosti protivnika, ali je u nastavku Kevin drugom set loptom završio ovaj deo meča u svoju korist sa 6:4.

Poslednja denoca u duelu bila je najduža i trajala je čak sat i po vremena. Dvojica tenisera bili su sigurni u svojim servisima i brejkova nije bilo sve do 12:11 u gemovima za Kevina koji je tada osvojio gem na Federerov servis i sa 13:11 dobio ovaj set, za konačnih 3:2 i trijumfovao u meču.

Njegov protivnik u borbi za finale biće bolji iz susreta Miloša Raonića i Džona Iznera.

REZULTATI ČETVRTINE FINALA:

• Đoković – Nišikori 3:1
  • Federer – Anderson 2:3
  • Del Potro – Nadal
  • Raonić – Izner

Teme:   Grend Slem, Kevin Anderson, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon