VIMBLDON: Cicipas prejak za Đerea

Srpski teniser Laslo Đere poražen je trećem kolu Vimbldona.

L. Đere464
S. Cicipas676

Đere je pružio sjajnu partiju protiv petog igrača sveta, Stefanosa Cicipasa, ali je Grk ipak bio prejak. Slavio je nakon tri odigrana seta i nešto više od dva sata na terenu – 6:4, 7:6 (7:5), 6:4.

Iako ih čak 55 pozicija deli na ATP rang listi, Đere je igrao rame uz rame sa Cicipasom. Lakše je dobijao gemove na svoj servis, dok je Grk morao da se pomuči kako bi ih osvojio. Ipak, Cicipas je prvi došao do šanse za brejk u osmom gemu, ali je nije iskoristio. Sledeću priliku dobio je dva gema kasnije, a Laslo mu je poklonio rešenje – napravio je duplu servis grešku i tako je Cicipas osvojio prvi set.

Drugi deo meča srpski teniser otvorio je brejkom, ali iz drugog pokušaja. Kod prve šanse napravio je grešku, a nakon duge razmene u kojoj je došao do druge – počela je kiša. Prekid je trajao nešto manje od deset minuta, a Laslo je uspeo da završi gem. Cicipas se bunio da je trava klizava, ali je duel ipak nastavljen, a Đere je potvrdio brejk – 2.0. Čuvao je servis sve do šestog gema i svojim greškama ga ispustio. Vodio je sa 30:0, a onda napravio četiri uzastopne greške i tako poklonio Cicipasu izjednačenje. Još šest gemova odigrano je bez prilika za brejk, te je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Laslo je vodio sa 3:1, imao je lepe prilike, ali posle 12 odigranih poena ipak je grčki teniser izašao sa prednošću od 2:0 u setovima.

Treći set završen je za svega pola sata, a Cicipas ga je rešio prilično rutinski. Napravio je brejk u ranoj fazi, poveo sa 2:1 i do kraja susreta servirao sjajno – nije dozvolio Đereu ni šansu da povrati brejk.

Sledeći protivnik grčkog tenisera biće Amerikanac Kristofer Jubanks.

Teme:   Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon