N. Stevanović77
T. Korpač55

Natalija Stevanovic

Ona je slavila u duelu sa Nemicom Tamarom Korpač.

Natalija je slavila rezultatom 7:5, 7:5 nakon dva sata i 33 minuta provedenih na terenu.

Dosta ujednačene bile su teniserke u prvom setu. Prva je do brejka, u sedmom gemu, došla Tamara, ali je Stevanovićeva odmah uzvradila ribrejkom. Dva gema kasnije Srpskinja je ispustila prvu set loptu. Pred sam kraj ovog dela susreta viđena je mini drama. Natalija je propustila da realizuje još tri set lopte, da bi konačno, novim pokušajem, rešila set u svoju korist.

U jednom momentu tokom seta Natalija je zatražila medicinski tajm-aut.

U drugom setu Stevanovićeva je napravila brejk za vođstvo od 2:0, na šta je sada Nemica odgovorila ribrejkom. Odmah zatim srpska teniserka još jednom je oduzela servis protivnici. Delovalo je da će bez daljih problema dobiti meč (imala je vođstvo od 5:3), ali se Korpač nije predavala, te je ponovo uspela da vrati brejk i izjednači na 5:5. Nije to uzdrmalo Nataliju koja je sve do kraja ostala hladne glave, te je u 12. gemu došla do meč lopte koju je i realizovala.

Nije naročito služio servis ni jednu ni drugu teniserku, pa su imale veliki broj brejk lopti. Natalija je iskoristila pet od 18, a Nemica tri od 11. Čak 11 vinera, ali i 17 neiznuđenih grešaka više imala je Korpač.
Baš kao i na svakom meču od dolaska na turnir, mirna ruka i hladna glava su Nišlijki produžile bajkovitu vimbldonsku priču!

Naredna rivalka biće joj deveta teniserka sveta Petra Kvitova.

Teme:   Natalija Kostić, Teniserke, Turniri, Vesti, Vimbldon