03/09/22 - 00:46h

US OPEN: Rud slavio posle maratona

Sedmi teniser sveta Kasper Rud plasirao se u osminu finala US opena.

Norvežanin je bio bolji u duelu sa domaćim igračem Tomijem Polom.

Njih dvojica na terenu su proveli četiir sata i 23 minuta, a Rud je slavio rezultatom 7:6 (7.3), 6:7 (5:7), 7.6 (7:2), 7:5, 6:0.

U prvom setu obojica su napravili po jedan brejk. Imao je Rud brejk/set loptu u 12. gemu, ali je realizovao, pa je posao morao da završi u taj-brejku prvom set loptom.

I u drugom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane, ali je ovog puta u produžetku slavio Pol i to drugom set loptom.

U trećem setu Amerikanac je dva puta došao do brejka, a Kasper je oba uspeo da vrati. Sada je Pol imao priliku da dobije set pre taj-brejka, međutim propustio je tri prilike za to, pa je i ovaj set otišao u produžetak. U njemu je Rud realizovao drugu set loptu.

Na sartu četvrtog seta Tomi je spasio dve brejk lopte. Ostatak set obojica su sigurno servirali sve do poslednjeg gema kada je Pol bez izgubljenog poena na servis rivala dobio ovaj deo meča.

Nije to pokolebalo Ruda koji u četvrtom setu nije izgubio nijedan gem i time ostvario plasman u osminu finala.

On je prvi Norvežanin koji je uspeo da dođe do osmine finala ovog turnira.

Njegov naredni rival je Korentin Mute koji je bio bolji od Pedra Kačina sa 6:3, 4:6, 6:2, 7:5, u meču koji je trajao tri sata i 14 minuta.

Mute je postao prvi teniser koji je kao “laki luzer” došao do osmine finala poslednjeg grend slema sezone.