US OPEN: Novakova 25. pobeda i plasman u treće kolo!

Najbolji teniser sveta zabeležio je i 25. uzastopnu pobedu od starta sezone!

N. Đoković6666
K. Edmund7342

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

U drugoj rundi US Opena Đoković je sa 3:1 u setovima eliminisao Britanca Kajla Edmunda.

Na terenu su proveli tri sata i 15 minuta, a srpski as zabeležio je 25. uzastopnu pobedu od starta ove sezone – 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, 6:2.

Naredni rival biće mu Nemac Jan-Lenard Štruf.

TOK MEČA:

Baš kako je Novak “najavio” Kajl Edmund bio je nezgodan rival, bar na startu meča. Prvi je došao do šansi za brejk, a čak i ako ih nije iskoristio, pružao je snažan otpor najboljem na svetu tokom čitavog seta. Prvih 12 gemova prošlo je bez brejkova, a u taj-brejku bolji je bio Britanac. Posle 12 odigranih poena slavio je sa 7:5 i poveo sa 1:0 u setovima.

I u drugom setu su obojica bili sigurni na svoje servise. Novak je imao samo jednu priliku za brejk, ali je uspeo da je realizuje i taj brejk doneo mu je pobedu od 6:3 i poravnanje od 1:1 u setovima.

Za razliku od prva dva seta u kojima je viđen samo jedan brejk, u trećem ih je bilo čak pet. Novak je započeo razmenu brejkova za prednost od 2:1, ali je on i stao na kraj seriji oduzetih servisa. Poveo je sa 5:4, pa sigurnim servis gemom završio ovaj set – 6:4.

Potpuno ubedljiv bio je srpski as u četvrtom setu. Rivalu je dva puta oduzeo servis i prepustio mu samo dva gema 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti