07/09/22 - 10:58h

US OPEN: Hačanov izbacio Kirjosa!

Australijski teniser Nik Kirjos poražen je u četvrtfinalu US opena, pošto je bolji od nejga bio Rud Karen Hačanov.

Njih dvojica na terenu su proveli tri sata i 41 minut, a Hačanov je slavio u pet setova – 7:5, 4:6, 7:5, 6:7 (3:7), 6:4.

U prvom setu obojica su sirugno servirali sve do poslednjegm gema kada je Hačanov realizovao prvu i jediu brejk/set loptu.

I u drugom setu viđena je samo jedna brejk lopta, ali ovoga puta Nikova i to u trećem gemu. Njome je Australijanac prelomio ovaj deo meča u svoju korist.

Na startu trećeg seta Nik je propustio dve brejk lopte, a zatim još dve u devetom gemu. Gem kasnije Hačanov je imao dve set lopte koje nije uspeo da realizuje, pa je novu šansu da dobije set iskoristio u 12. gemu.

U trećem setu obojica su napravili po jedan brejk, pa se igrao produžetak u kome je Kirjos slavio trećom set loptom.

Odlučujuću deonicu susreta Hačanov je prelomio u svoju korist već na samom startu prvom brejk prilikom. Do kraja seta Nik je spasio tri brejk lopte rivala, ali nije uspeo da napravi preokret, pa je u polufinale otišao ruski teniser.

Karen će se za finale boriti sa Kasperom Rudom.

Teme:   Karen Kačanov, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti