10/09/22 - 10:04h

US OPEN: Alkaraz i Rud će se boriti za titulu i prvo mesto na ATP listi!

Karlos Alkaraz i Kasper Rud boriće se za titulu šampiona US opena i za prvo mesto na ATP listi.

Devetnaestogodišnji Alkaraz je za svoje prvog grend slem finale savladao Amerikanca Frensisa Tijafoa.

Njihov duel trajao je četiri sata i 22 minuta, a Španac je slavio u pet setova – 6:7 (6:8), 6:3, 6:1, 6:7 (5:7), 6:3.

U prvom setu Tijafo je spasio dve brejk lopte u četvrtom gemu. Imao je u 12. gemu brejk/set loptu, ali je nije realizovao, pa se igrao taj-brejk u kome je četvrtom set loptom dobio ovaj deo meča.

Drugi set Alkaraz je prelomio u svoju korist brejkom u šestom gemu. Nakon što je u osmom gemu propustio dve brejk/set loptu, novu šansu iskoristio je u narednom gemu za izjednačenje u setovima.

Furizono je Karlos dobio treći set – realizovao je tri brejk lopte i sve vreme sigurno servirao.

U četvrtom gemu Alkaraz je na oba brejka protivnika uzvratio ribrejkom. Imao je Španac brejk/meč loptu u 10 gemu, ali ju je ispustio. Ponovo se igrao produžetak, a u njemu je Tijafo slavio prvom set loptom.

Peti set Karlos je otvorio brejkom, a Tijafo je tri gema kasnije uspeo da ga vrati. Međutim odmah je usledio odgovor Španca koji je došao do još jednog brejka. U osmom gemu realizovao je treću brejk/meč loptu i došao do velike pobede i finala US opena.

Kasper Rud je u meču polufinala bio bolji od Karena Hačanova.

Nakon tri sata provedenih na terenu, Norvežanin je pobedio rezultatom 7:6 (7:5), 6:2, 5:7, 6:2.

U prvom setu teniseri su razmenili dva brejka. Set je završen u taj-brejku u kome je Kasper iskoristio treću set loptu.

Drugi set dobio je dosta lakše – sve vreme je sigurno servirao, a napravio je dva brejka.

U trećem setu Hačanov je propustio dve brejk lopte u četvrtom gemu, da bi set prelomio u svoju korist na samom kraju kada je realizovao prvu brejk/set loptu.

U četvrtom setu Norvežanin je napravio dva brejka i sa ubedljivih 6:2 došao do finalne borbe za titulu na US openu.

Finale turnira na programu je u nedelju od 22h, a direktan prenos moći ćete da pratite na našem portalu.

Teme:   Karlos Alkaraz, Kasper Rud, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti