U uzavreloj atmosferi Novak “okrenuo” Grikspora za četvrtfinale Pariza!

Posle velike borbe, Novak Đoković slavio je u meču osmine finala Pariza!

N. Đoković476
T. Grikspor664

On se namučio u duelu sa Talonom Griksporom kojeg je savladao nakon dva sata i 39 minuta igre i to pošto je izgubio prvi set
– 4:6, 7:6 (7:2),6:4.

Očigledno je bilo da se Novak nije osećao najbolje na terenu, a ni publika mu nije bila najbolji saveznik. Uz to, Griksporova igra svakako mu je otežala posao, ipak izašao je kao pobednik iz ovog duela.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Rune – Altmajer.

TOK MEČA:

Iako je Novak dobro ušao u meč i već u drugom gemu oduzeo servis rivalu, Holanđanin je uspeo da ribrejkuje za rezultat 4:3, a zatim i da bez izgubljenog poena dođe do izjednačenja. U devetom vezao je još tri poena, ali je zatim Novak odigrao nekoliko sjanjih poteza i uspeo da dođe do prednosti. Međutum nakon duble greške srpskog asa, Griskpor dolazi do nove brejk prilike i korist je, da bi zatim bez izgubljenog poena set priveo kraju.

Na startu drugog seta obojica su spasili brejk lopte. Novak se i u devetom gemu suočio sa brejk loptama i ponovo ih uspešno neutralisao. Set je završen u taj-brejku. Za razliku od ostatka seta u kojem su bili ravnopravni, Đoković je preuzeo vođenje igre i bez problema, prvom set loptom i uz dva mini-brejka, uveo meč u treću deonicu.

U trećem setu Srbin je do brejka prednosti došao u petom gemu. Dva gema kasnije imao je priliku za još jedan brejk, ali se Talon nije predavao, pa je uspeo da je spasi. Holanđanin je u osmom gemu vratio servis, za šta se Novak “zahvalio” delu publike koje je bila veoma neprijatna i ometala ga tokom serviranja. Ipak, to ga je samo podstaklo, pa je ponovo napravio brejk, i to bez izgubljenog poena, nakon čega je usledio još jedan savršen gem za pobedu Đokovića!

Teme:   Masters u Parizu, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti