10/09/21 - 10:22h

Tinejdžerke u borbi za titulu na US openu!

Prvi put u Open eri grend slem turnira za titulu će se boriti teniserke koje nisu postavljenje za nositeljke.

To se nikada nije desilo ni u muškoj ni u ženskoj katerogiji.

U finalu ovogodišnjeg US opena po prvi put od 1999. godine sastaće se dve tinejdžerke – Ema Radukanu i Lejla Fernandez.

Radukanu je u polufinalnom meču savladala Grkinju Mariju Sakari nakon sat vremena i 25 minuta igre rezultatom 6:1, 6:4.

Osamnaestogodišnja teniserka odlično je startovala duel u dva vezana brejka koja su joj donela trijumf u prvom setu. Drugi set preomila je u trećem gemu kada je oduzela Mariji servis i tu prednost zadržala do kraja meča.

Ema je do finala došla bez izgubljenog seta.

Ovo će prvi put u istoriji US openu da je teniserka iz kvalifikacija uspela da stigne do borbe za titulu.

Lejla Fernandez, koja je pre nekoliko dana napunila 19. godina, slavila je u duelu sa drugom teniserkom sveta Arinom Sabalenkom posle dva sata i 24 minuta provedenih na terenu sa 2:1 u setovima – 7:6 (7:3), 4:6, 6:4.

U prvom setu obe su napravile po dva brejka, da bi pri rezultatu od 6:5 Arina propustila set loptu, pa se igrao produžetak u kome je Kanađanka realizovala prvu set priliku. U drugom setu Sabalenka je napravila dva brejka, a Lejla je uspela da vrati jedan, te je Beloruskinja produžila meč na treći set.

U trećoj deonici Lejla je napravila brejk koji je Sabalenka vratila. Meč je prelomljen na samom kraju kada je Kanađanka, na servis rivalke, iskoristila prvu meč loptu.

Teme:   Teniserke, Turniri, US Open, Vesti