POBEDA KARIJERE: Senzacionalna Natalija “zbrisala” bivšu broj jedan na grend slem debiju!

Srpska teniserka Natalija Stevanović ostvarila je najveću pobedu u svojoj karijeri!

N. Stevanović66
K. Pliškova23

Natalija Stevanovic

U svom debiju na nekog grend slem turniru sjajna Natalija je savladala nekada prvu teniserku sveta, Karolinu Pliškovu rezultatom 6:2, 6:3 nakon samo 65 minuta provedenih na terenu!

Odlično je odigrala celokupni meč. Svojim prepoznatljivim slajsevima umrtvila je ubitačan forhend Pliškove, što je frustriralo Čehinju.

Vidljivo je bilo da je Natalija radila na servisu, a upravo taj segment njene igre ostao je nerešiva enigma za protivnicu.

Prvi set prelomila je u svoju korist brejkom u šestom gemu, a duel privela kraju drugom set loptom i to na servis rivalke.

U drugom setu odmah se suočila sa brejk loptom Pliškove (to je ujedno bila jedina brejk šansa češke teniserke), ali je uspela da je neutrališe, da bi u narednom gemu ona realizovala svoju brejk loptu. Set se nastavio sigurnim servisima sa obe strane dok osmog gema. Tu je Natalija imala četiri brejk/meč lopti, međutim Pliškova je tada bolje raigrala i produžila set na još jedan gem. To je, pak, bilo sve od češke teniserke, pošto je Srpkinja bez većih problema, drugom meč loptom došla do prve grend slem pobede!