SLEDI NADAL: Đoković u polufinalu Rolan Garosa!

Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa!

N. Đoković6667
M. Beretini3275

Najbolji svetski teniser nadigrao je u četvrtfinalu Italijana Matea Beretinija, trenutno devetog igrača planete.

Đoković je slavio sa 3:1 u setovima, posle nešto više od tri i po sata borbe – 6:3, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5.

• Novak će igrati treće polufinale Rolan Garosa zaredom, a 11. u karijeri.

Rival srpskog tenisera u borbi za finale biće Španac Rafael Nadal, branilac trofeja, trinaestostruki šampion Rolan Garosa i trenutno treći igrač planete.

TOK MEČA:

U prva tri gema, Italijan je propustio dve prilike da Đokoviću oduzme servis. Novak je u četvrtom stigao do svojih prvih, a drugu je realizovao za prednost od 3:1. Kako je u nastavku seta Beretini ispustio još jednu šansu da mu oduzme servis, srpski teniser je ovaj deo meča završio sa rutinskih 6:3.

Pet poena na svoj servis izgubio je Đoković u drugom setu. Srpski teniser bio je ubedljiv, dva puta je oduzeo servis rivala i prepustio mu dva gema.

U trećem setu viđena je samo jedna brejk šansa, a do nje je Đoković stigao u devetom gemu. Igrali su prilično izjednačeno, pa je nije realizovao, posle čega je susret ušao u taj-brejk. Smenjivali su se u prednosti, ali je posle 11 odigranih poena Italijan prvi stigao do set lopte i realizovao ju je za konačnih 7:5.

U istom ritmu nastavili su i četvrti set. Izjednačenom igrom odigrali su prvih pet gemova, posle čega je usledio nešto duži prekid kako bi navijači napustili stadion “Filip Šatrije”. Nekolicini se nije dopalo ovo pravilo, pa su igrači zamoljeni da napuste teren kako bi se tribine što pre ispraznile.

Već u prvom gemu po povratku na teren, Novak je imao šansu za brejk, međutim, nije je iskoristio. Tek u 12. gemu dobio je nove šanse, koje su ujedno bile i meč lopte. Prilično nervozno propustio je prve dve, ali mu je treća donela sreću i završetak ovog duela – 7:5.

Teme:   Grend Slem, Mateo Beretini, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti