17/08/23 - 00:19h

SINSINATI: Kraj za prošlogodišnju finalistkinju

Deveta teniserka sveta Petra Kvitova poražena je u drugom kolu turnira u Sinsinatiju.

Petra Kvitova

Bolja od Čehinje posle preokreta bila je njena sunarodnica Linda Noskova, 50. igračica sveta.

U duelu koji je trajao nešto duže od sat vremena, Noskova je slavila rezultatom 3:6, 6;2, 6:4.

Prvi set Noskova je startovala brejkom, ali je Kvitova odmah ribrejkovala, da bi u šestom gemu ona došla do brejka prednosti. Nakon propuštene set lopte u osmom gemu, novu priliku da reši set u svoju korist Petra je iskoristila u narednom gemu.

U drugom setu Kvitova je bila ta koja je startovala brejkom. Dva gema kasnije Linda je vratila servis, vezala još dva brejka i izborila izjednačenje.

I u odlučujućoj deonici Petra je odmah napravila brejk, a u šestom gemu Noskova je ribrejkovala. Lošije rangirana Čehinja set je privela kraju u 10. gemu četvrtom brejk/meč loptom.

Noskovu u osmini finala očekuje duel sa boljim iz susreta Koko Gof i Majare Šerif.

U osminu finala plasirala se i Italijanka Jasmin Paolini koja je sa 6:1, 6:3 savladala Kristinu Buksu iz Španije.

Teme:   Petra Kvitova, Teniseri, Turniri, Vesti