29/10/23 - 17:45h

Siner šampion turnira u Beču

Italijanski teniser Janik Siner podigao je šampionski pehar na ATP turniru u Beču.

On je u finalu savladao branioca titule, Rusa Danila Medvedev nakon velike borbe i tri sata igre, krajnjim rezultatom 7:6 (9:7), 4:6, 6:3.

U prvom setu obojica su jednom došli do brejka. Pošto je u 12. gemu Medvedev ispustio set loptu, igrao se produžetak. Tu je Rus propustio još jednu set loptu, dok je Italijan iz drugog pokušaja rešio set u svoju korist.

U drugom setu Danil je vezao dva brejka za prednost od 5:3. Uspeo je Siner da vrati jedan brejk, ali ne i da preokrene, pa je meč ušao u treću deonicu koja je bila i najdramatičnija.

Propustili su obojica svoje brejk lopte u drugog i trećeg gemu. U četvrtom gemu vodili su ljutu borbu. Čak 12 puta bili su izjednačeni. Medvedev je ispustio šest gem lopti, osam puta spasio servis i na kraju poklekao, pa je Italijan poveo sa 3:1. Međtuim, odmah je uzvratio Danil i vratio servis. Imao je i Italijan odgovor, pa dolazi do novoj brejka. Dva gema kasnije ispustio je meč loptu, pa je set priveo kraju u narednom gemu.

Sineru je ovo deseta titula u karijeri i četvrta ove sezone.

Sa druge strane, Danil nije uspeo da po prvi put odbrani titulu na nekom turniru.

Interesantno je da im je ovo bio četvrti susret ove sezone, a svi su bili finala. Danil je pobedu odneo u Roterdamu i Majamiju, a Siner još i u Pekingu.

Teme:   ATP u Beču, Janik Siner, Teniseri, Vesti