11/03/24 - 08:44h

Siner rutinski, Zverev i Šelton kroz dramu, Lehečka izbacio Rubljova

Lehečka priredio iznenađenje dana, poznata četiri para osmine finala.

Uzbudljivo u noćašnjem programu – nakon sjajne partije Alkarasa, plasman u osminu finala obezbedili su još Siner, Lehečka, Zverev i Šelton.

Janik Siner je rutinski savladao Jana Lenarda Štrufa 6:3, 6:4, za svega sat i 14 minuta igre. Štruf je imao jednu brejk loptu u trećem gemu prvog seta, nije je iskoristio i stigla je kazna već u narednom gemu. Italijan mu je oduzeo servis i više nego rutinski stigao do vođstva, ispustivši samo jedan poen na svoj servis do kraja prve deonice.

Slično je bilo i u nastavku, iskoristio je šampion Australijan opena priliku da u petom gemu brejkne za 3:2, a pri vođstvu 4:3 je spasao dve vezane brejk lopte i odbio nalet rivala.

Za četvrtfinale boriće se protiv Bena Šeltona, koji je preživeo veliku dramu sa Serundolom. Amerikanac je u trećem kolu posle dva sata i 43 minuta igre slavio 7:6 (5), 3:6, 7:6 (5).

Velika borba viđena je od prvog poena, a presudile su bukvalno nijanse.Šelton u drugom gemu nije iskoristio četiri brejk lopte, ali je došao do brejka u šestom gemu za 4:2.

Nije se dao Argentinac, vratio je brejk u devetom gemu i potom stigao do 5:5. Šelton je propustio četiri brejk i set lopte na 6:5 i videli smo taj-brejk u kojem je Amerikanac vodio sa 5:1, da bi na kraju stigao do 7:5.

Vratio se Serundolo, odigrao bolje taj drugi set u kojem mu je brejk u osmom gemu obezbedio da dođe do 6:3 i izjednačenja u meču.

I jedan i srugi su sjajno servirali u setu odluke, nisu dozvolili protivniku brejk šanse i novi taj-brejk je bio logičan epilog. Tu je Šelton uspeo da dođe do mini brejka za 6:5 i potom dobije naredni poen na svoj servis, time i meč.

Jiri Lehečka je srušio Rubljova u dva seta, 6:4, 6:4 nakon 78 minuta igre. Drugi put u karijeri je srušio petog tenisera sveta i zakazao okršaj osmine finala protiv Cicipasa.

Čeh je bio bolji igrač od samog početka, odmah je napravio brejk i poveo sa 2:0, mogao je i ranije da reši prvi set, ali je sigurno odservirao za vođstvo. Koliko je bio stabilan, govori podatak da Rubljov nije imao nijednu brejk loptu u celom meču.

I u drugom setu je rano brejknuo, poveo sa 3:1 i rutinski odradio posao do kraja.

I Aleksander Zverev je u osmini finala. Teniser iz Hamburga je posle 102 minuta pobedio 27. igrača sveta, Holanđanina Talona Grikspora, 7:6 (7), 6:3.

U prvom setu, Grikspor je bio taj koji je bolje krenuo, imao je brejk prednosti i 4:2, ali je dozvolio Zverevu da se vrati, dođe do brejka za 5:5 i uskoro izboti taj-brejk. Imao je Holanđanin i tu veliku priliku, ali je propustio dve vezane set lopte, što je Zverev kaznio i dobio gem 9:7. Ceh je platio Griksporov reket.

U drugom setu Zverev je posle 3:3 uz dva brejka i mini seriju od 3:0 došao do pobede.

Njega u osmini finala očekuje duel protiv desetog nosioca, Australijanca Aleksa de Minora, protiv kojeg vodi sa 6:2 u pobedama.

Novak Đoković svoj meč trećeg kola igra dva sata posle ponoći, a rival mu je mladi Italijan Luka Nardi. Direktan prenos možete gledati na našem portalu.