10/03/24 - 22:39h

IV: Alkaras i Cicipas ubedljivo do osmine finala

Drugi teniser sveta Karlos Alkaras rutinskom pobedom plasirao se u osminu finala Indijan Velsa.

Španac je nakon sat vremena i 18 minuta provedenih na terenu bio bolji od Feliksa Ože-Alijasima rezultatom 6:2, 6:3.

Vodio je igru Alkaras tokom celog meča, a u oba seta po dva puta je oduzeo servis Kanađaninu.

Za plasman u četvrtfinale on će se boriti sa Fabijom Marošanom koji je savladao Tjaga Sejbota Vilda sa 6:2, 6:2.

Karlos, inače, u Indijan Veslu brani titulu.

Ubedljivu pobedu zabeležio je i Stefanos Cicipas.

Grk je slavio u susretu sa domaćim igračem Frensisom Tijafoom sa 6:3, 6:3. Dve brejk lopte iskoristio je u oba seta, a Tijafo je uspeo da vrati jedan brejk i to u prvom setu.

Cicipas će se u osmini finala sastati sa Rubljovim ili Lehečkim.

U osminu finala se plasirao i 10. teniser sveta Aleks De Minor pošto je nadigrao Aleksandera Bublika sa 7:5, 6:0.

U prvom setu su najpre razmenili po dva brejka, da bi Australijanac set prelomio u svoju korist na samom kraju prvom brejk/set loptom. U drugom setu nije dozvolio Bubliku da dođe ni do jedne brejk lopte.

Naredni rival biće mu pobednik duela Zverev – Grikspor.

Teme:   Aleks de Minaur, Karlos Alkaraz, Masters u Indijan Vels, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti